"target="_blank"

Mount Blade Warband

 
mount blade warband torrent indir

Mount and Blade: Warband, Türk oyun yapımcısı şirketi olan Taleworlds tarafından üretilmiş ve satış rekoları kırmış Mount & Blade: Warband Kalradya adı verilen ortaçağ temalı bir evrende geçiyor. Mount & Blade: Warband Rol yapma,açık dünya,strateji ve aksiyon oyunudur. Kalradya adı verilen evren eskiden tek bir imparatorluk tarafından yönetiliyordu. Bu koca imparatorluğun yıkılmasıyla 5 Farklı devlet ortaya çıktı.Rodok,Kergit,Sarranid,Nord ve Svadya. Bu devletlerin her birinin farklı ordu birimleri ve güçleri bulunuyor. Keyifli oyunlar dileriz…

Mount Blade Warband Torrent indir

Mount & Blade: Warband’da Rodokların okçuları çok güçlüyken Kergitlerde ise ordular sadece atlılardan oluşuyor.Sen ise bu koca diyarda ne yapmak istediğine karar verip onu yapacaksın. Mount & Blade: Warband’da 5 Farklı devletten birine hizmet mi edeceksin yoksa kendi devletini kurup ve lordları yanına çekerek koca bir imparatorluk mu kuracaksın? Tarafını seç ve savaşa başla. Karakterini yükselt ve Calradia’ya hükmet! Strateji, aksiyon ve rol yapma türlerini birleştirip bir özgün oyun yaratılmıştır. Benzeri yoktur. 

Mount & Blade: Warband genişlemesi altıncı yeni devleti (Sarranid Saltanatı) tanıtarak, siyasi seçenekleri artırarak, oyuncunun kendi devletini başlatma yeteneğini ekleyerek ve çok oyunculu modları dahil ederek orijinal oyunda bir genişleme sağlamıştır. Oyunun yorumları, çok oyunculu modu överek genel olarak olumluydu. Oyun, atlı savaşlara odaklanır ve okçulara künt silah kullanacak bir pozisyon tutmasını veya piyadelerin pozisyonunu değiştirmesi gibi savaş alanında gerçek zamanlı emirler verilebilir. 31 Ocak 2014 itibariyle, Paradox Interactive şirketi artık Warband’ın yayıncısı değildi ve geliştirici şirkete tekrardan oyunu yayınlama hakkını verdi. Oyun, çoğu bölge için Eylül 2016’da hem Xbox One hem de PlayStation 4 için yayınlandı. Avustralya ve Yeni Zelanda için 20 Aralık 2016’da açıklandı. Sizlere yönetici olarak önemli tavsiyelerim var. Bu taktikleri uyguladığınız taktirde tüm haritayı işgal edebilirsiniz! Uzun bir yazı fakat işe yarayacaktır. Kendi deneyimlerimi daha önceden şöyle yazmıştım:

an itibarıyla tüm calradia’yı fethettim. 7-8 lord ile 5 krallık devirdikten sonra lord sayım 17’ye çıktı. fakat çok da zorlanmadım, swadian knightlar sağ olsun 150 kişilik orduyla 600-700 kişilik orduya rahatça kafa tutabiliyordum. ayrıca en önemli nokta, bir krallık size savaş açtığında direkt olarak onların ülkesine girip lordlarını tek tek veya ikişer üçer yakalayıp dağıtmanız aksi taktirde toplanırlarsa şehir veya kale kaybetmeniz olası. ayrıca krallarını esir almak da çok önemli. 

görsel için tık

görsel için tık

çok fazla yazmadan, özetleyerek maceramı anlatayım, kesinlikle hile veya ona benzer bir şey kullanmadım; diplomacy modu kurulu ayrıca. oyuna direkt olarak etkisi yok, sadece nativede olan eksik özellikleri getiriyor.

ayrıca oyunda şöyle bir şey var: bir krallık ile ne kadar az savaşılırsa, o krallık o kadar güçleniyor, bu mekanik benim çok hoşuma gitti, oldukça basit fakat mücadele içinde olduğunuzu hissettiriyor. 

krallığımı kurdum, veigar haricinde tüm devletler ile büyük muharebeler verdik, köyler yağmalandı, lordlar dövüldü, şehirler-kaleler alındı fakat veigar tüm bu mücadelenin içinde hiçbir zaman savaşmadı, ben de aynı anda 5 krallık ile savaşırken bunlara bakamadım bile. 
veigar öncelikle nordu kuzeyden tamamıyla sildi, nordun yerini aldı ve o zamandan sonra doğru düzgün savaşmadı bile, ben de zaten onlarla ilişki geliştiriyordum. onlar bana saldırmadı, ben de onlara saldırmadım her ikimiz için de güzeldi fakat oyunun bir raddesinde bana saldırdılar kaçınılmaz olarak dhirm’i kaybettim. ardından direkt olarak barıştık. bu barıştan sonra yine uzun süre savaşmadık çünkü benim krallığımın gücü gerçekten bitik noktadaydı, ve dhrimi kaybetmekle beraber topraklarım ana şehirlerimden oldukça uzakta kaldı; bu da muazzam sıkıntı yarattı. pravenin sağ kısmında kalan iki kale var, tam da burası ryibelet ve kelredan kalesi. işte dhrimi kaybetmekle beraber bu iki kale olan bağlantım tamamıyla bitti, bu kalelere en yakın toprağım, o zamanlar başkentim olan halmar. 

her neyse, dhrimi kaybettikten sonra uzun ama çok uzun bir süre veigar ile savaşmadım, savaşlarım diğer krallıklar ile sürdü; aşşağıda sarranid, kergit ve swadya ile uğraşıyordum: ayrıca sarranid çöllerinde svadyanın bir çok kalesi ve iki büyük şehri vardı, sarranidde dağılmış durumdaydı fakat hala güçlerini koruyorlardı, yani svadya ile savaştığımda savaş cehpesi neredeyse tüm harita oluyordu; adamların bir toprağı pravenken, diğeri barriye siz düşünün. 

anlattıklarımı en iyi özetleyen şu ss: görsel için tık

kergit zaten yok olmuştu, ilk hedefim onlardı çünkü kale kuşatmalarında veya savunmalarında oldukça güçsüzler. sarranid diğer hedefimdi, onlarla çok fazla savaştık ve en sonunda yıkmayı başardım, daha deminki ssdende gördüğünüz gibi halmar yani başkentimin yanında bir de onların başkenti olan narra var ve bu şehirde 500 asker var ve bir çoğu elit.

sizlere olayı anlatıyorum, talimci yeteneği kasacaksınız, envanter yeteneği ve bunun yanına liderlik özelliklerini kasacaksınız.
ordunuza 70 kadar knight aldıktan sonra savaşa yakın olan ve sizin olan şehirlere swadian footman askerlerini koyacaksınız, ordunuzdaki knightlar öldükçe ( ki jeremusa doktor yetenekleri kastıysanız imkansıza yakın ) bu şehirlerden footmanlari alıp iki-üç güne yeniden knight yapacaksınız. ilk başta yanınıza okçu yahut piyade almayın, tamamen knight ve bunun yanına çok masraf olmasın diye biraz kergit lancer alın.

kergit lancerler gözlemlediğim kadarıyla orduyu hızlandırıyor; şöyle yapın: 150 askeri kapasiteniz varsa, 10’u yoldaşlar deseniz kalır 140. 100 knight 40 lancer yapın. lancerlerin zırhları pek de iyi olmadığından karşılarına elit birlik çıktıklarında yaralanmaktan çok ölebiliyorlar bundan dolayı knight sayınızı mümkün mertebe lancer sayınızdan iki kat fazla tutmaya çalışın. lancerler arada kaynayacaklarından dolayı kolay kolay ölmeyecekler. ve bir artısı da masraflarının düşük olması…

– karşı krallığı, krallığınızın kralı olarak yok etme –

süvari ordumuzu yanımıza aldık, footmanlari şehirlere dizdik, envanteri yemeklerle doldurduk ve hazırız. şimdi bize savaş açmalarını bekleyeceğiz. savaş açtıkları veya sizin savaş açtığınız an, direkt olarak şu hataya düşmeyin: karşı krallığın ordusunu yenmeden kesinlikle gidip kalelerini yahut şehirlerini almayın, alsanız dahi orayı muhtemelen kaybedeceksiniz.- bu dediğim oyunun başlarında geçerli, bu hatayı çok fazla yaptım ve bundan dolayı oyunun mantığını kavradım. savaş başladığı an karşı ülkenin topraklarına giriyorsunuz, lordlar toplanmadan ikişer-üçer yenip yenip geçeceksiniz, alabildiğiniz lordları esir alın, kralıyla ilişkisi kötü olanları serbest bırakın: ilişkiniz artar ve size katılma olasılığı artar. güçlü lordları kesinlikle satmayın, ilişkileriniz kötüleşecek fakat yapacak bir şey yok. ordularını yavaştan yavaştan dağıttıktan sonra zaten karşı krallık orduyu toparlayamacak ve aynı zamanda krallarını da esir aldıysanız işiniz tamamdır. 

– kale veya şehir kuşatma ordusu –

ordularını yok ettik, bitkin haldeler, artık süvari ordusuna ihtiyacımız yok. ordumuz şöyle olmalı: 100 knight, 30 knighta düşürülecek. 40 lancer 15 lancere düşürülecek: bunun nedeni ordunun haritadaki yol alma hızını bir nebze hızlı tutmak ve karşımıza çıkan olası lordları hızlıca yok etmek.

150 kapasitenin, 10u yoldaş, 30u knight, 15i lancer etti 55. boş kalan: 95. 95 askerin 30u veigar marksman: veigar marksmanin seçilmesinin nedeni, çok hızlı ok atmaları, isabet oranları. kale kuşatmalarında kesinlikle crosbow kullanan okçu birliği kullanmayın, çok yavaş kalıyorlar ve karşıda hızlı ok atan okçular varsa tamamıyla etkisiz kalırsınız. 

kaldı 65. 65 tane nord kahramanı yani huscarl’ı ordumuza alıyoruz: piyade olarak kale kuşatmalarında en piyade birliği. kuşatma ordumuz da budur.

– kuşatma –
ana silah yerine yay ve 90 ok alıyoruz, kılıcı envantere bırakıyoruz. öncelikle hızlı kuşatılabilen yerleri seçin. mühendislik becerisi sayesinde en son 1 saatte kuşatabiliyordum. 1 saatte kuşatıyoruz, saldırıyoruz.

savaş alanı. 

bilindik ve en iyi taktik: tüm piyadelerinizi okçuların 20 metre kadar önüne koyun, bu piyadeler elit birlik olduğundan kalkanları çok güçlü olacak ve kolay kolay ölmeyecekler buna karşın karşı okçular sizin piyadeleri hedef alırken, siz de karşı okçuları hedef alacaksınız. 

okçuları arka kısma dizdik, formasyon aldıkları gibi serbest atış emri verdik ve bu zamanda bizde yayımızı çekip oklamaya başladık, bir zaman sonra zaten 90 ok 90 tane öldürme demek. 

hedefimiz ilk başta karşı takımın okçuları, okçularımızın okları bitene kadar okladık, bir çok okçuyu öldürdük. taba basarak geri çekiliyoruz, tekraradan kuşatıyoruz. yine aynı taktiği uyguluyoruz ta ki karşı takımın okçuları bitene kadar. 

karşı takımın okçularını tamamıyla bitirdik, artık rahatız. tekrardan kuşatıyoruz, saldırıyoruz. okçuları güzel bir pozisyona, yakın bir biçimde yerleştirdik ve atış emrini beklettik. piyadeleri yolluyoruz, ve karşı takımın piyadeleri bizim piyadelerimize doğru dönüyor, bu durumda kalkanlarını kaldırıyorlar veya işlevsiz kalıyor kalkanları. bunu gördüğümüz an okçulara atış serbest emri veriyoruz ve biz de yayımızı çekip karşı piyadeleri okluyoruz. bu taktik çok önemli, aksi taktirde kale ve şehir kuşatmaları çok zor sürüyor, bunu sakın atlamayın…

genel olarak savaş alanını ve kuşatmaları basitleştirecek taktikler verdim, bunları uyguladığınız taktirde calradyanın hakimi olacaksınız. 
ayrıca şunun sssini de vereyim: görsel için tık 7 lord ile 29 lordu bu taktikler ile yok edip, toplamda üç savaşta karşı krallıktan 94 tane toprak alıyorsunuz. Görsel için tıklayın gördüğünüz gibi karşı tarafı tamamıyla yok ettim, tüm topraklarını aldım fakat verecek lord yok ülkede. Elli beşi şu anlama geliyor: 55 tane sahibi olmayan, vergisi bir lorda gitmeyen toprak.

genel olarak böyle fakat daha bir çok taktik var, eğer istek gelirse yazmaya ve bilgilendirmeye devam edebilirim.

Görsel için tıklayın 934 win alırken, 15 yenilgi almışım ki bu yenilgiler rodoklara karşı, bildiğiniz gibi rodoklar süvarilare karşı en iyi ordu, üç-beş defa rodoklar topluyken yakalandım, yenilgi kaçınılmaz oldu. fakat tekrardan başlasam bu 15 yenilgi yerini 0’a bırakır. Bu oyuna benzer bir oyuna olan Kingdom Come Deliverance Torrent sitemizde bulabilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dileriz…


Görüntüler
Asgari Sistem Gereksinimleri
  İşletim Sistemi:Windows® XP
  İşlemci:Intel Pentium 4 2.0 GHz veya AMD 2.5 GHz
  Bellek:512MB RAM
  Ekran Kartı:64MB RAM’li 3D ekran kartı
  Sabit Disk:100 MB boş alan
Fragman

 Çıkış Tarihi: 31 Mart 2010
 Tür: Rol Yapma
 Platform: PC
 Sürüm: Skidrow
 Boyut: 641 MB
 İndirme Seçenekleri: Torrent

Yazar Hakkında

unknown

Sitenin kurucusu ve tek içerik ekleyicisi. Oyun macerasına 2005 yılında, Atari ile başladı. 2006-2007 yıllarında bilgisayar ile tanıştı ve müptelası oldu, hâlâ usanmadan bilgisayar ile yaşamaktadır.

Full Torrent Oyun İndir